План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти

Дата: 15 січня 2021 о 14:53, Оновлено 13 лютого о 14:51
  • Наказ Будинку творчості дітей та юнацтва м. Чернівці №77 від 14.09.2023 р. "Про затвердження Плану заходів щодо запобіганню булінгу (цькуванню) серед вихованців Будинку творчості дітей та юнацтва на 2023/2024 навчальний рік" можна переглянути за покликанням .
  • План заходівспрямований на запобігання та протидії булінгу (цькування) здобувачів освіти Будинку творчості дітей та юнацтва м. Чернівців на 2023/2024н.р. за покликання  ( Додаток до наказу №77);
  • План заходів Будинку творчості дітей та юнацтва м. Чернівці щодо проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу за покликанням ( Додаток до наказу №94)
  • Правила поведінки вихованців у Будинку творчості дітей та юнацтва, що знаходиться у комунальній власності територіальної громади м. Чернівці можна переглянути за покликанням
  • Наказ Будинку творчості дітей та юнацтва м. Чернівці №94 від 28.09.2021 р. "Про затвердження Плану заходів БТДЮ щодо проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу" можна переглянути за покликанням;

Запобігання
булінгу, мобінгу, кібербулінгу

Що робити батькам
• У першу чергу заспокойтесь, і тільки після цього починайте розмову з дитиною. Дайте відчути, що ви поруч, готові підтримати та допомогти, вислухати та захистити. Запевніть дитину, що ви не звинувачуєте її у тому, що відбувається, і вона може говорити відверто.
• Спробуйте з'ясувати все, що зможете, проте не повторюйте ті ж самі запитання по декілька разів, допитуючись.
• Запропонуйте подумати, які дії допоможуть дитині почуватися у більшій безпеці зараз (наприклад, бути певний час ближче до дорослих, не залишатися після уроків тощо).
• Розкажіть дитині, що немає нічого поганого у тому, щоб повідомити про агресивну поведінку щодо когось учителю або принаймні друзям. Поясніть різницю між "пліткуванням" та "піклуванням" про своє життя чи життя друга/однокласника.
• Спитайте, яка саме ваша допомога буде корисна дитині, вислухайте уважно. Можливо ви запропонуєте свій варіант. Це допоможе розробити спільну стратегію змін.
• Обговоріть, до кого по допомогу дитина може звертатися у закладі БТДЮ: до  психолога закладу, керівників гуртків, адміністрації, дорослих вихованців, охорони, батьків інших дітей.
• Поясніть дитині, що зміни будуть відбуватися поступово, проте весь цей час вона може розраховувати на вашу підтримку.

Що робити педагогам

• Завдання керівника гуртка- відслідковувати ситуацію на гуртку. Спеціалісти-конфліктологи пропонують дуже корисне завдання, яке допомагає визначити, чи є в колективі діти, які перебувають в ситуації жертви.
• Перед початком занять попросіть кожну дитину на аркуші паперу написати прізвища чотирьох дітей, з якими вона хоче сидіти поруч за партою. А також прізвище того, кого вона вважає своїм найкращим другом. Коли педагог проаналізує результати, то легко помітить, кого з дітей «забули», не згадали зовсім.
• Цей метод має назву «розстановка сил». Завдяки йому можна дослідити комунікацію в колективі й дізнатися, хто на гуртку жертва, хто агресор, хто є неформальним лідером, а від кого відвернулися однолітки.

Ті, хто піддаються булінгу

• втрачають відчуття емоційної та фізичної безпеки, довіри до місця, у якому мають перебувати щодня;
• відчувають безпорадність і страх від постійної загрози. Булінг провокує тривожні та депресивні розлади, пригнічує імунітет, що підвищує вразливість до різних захворювань;
• втрачають повагу до себе. Страхи та невпевненість руйнують здатність до формування та підтримки стосунків з однолітками, що призводить до відчуття самотності;
• втрачають інтерес до різних форм активності та не можуть нормально навчатися. У деяких випадках можна простежити зв'язок між потерпанням від булінгу та розладами харчуванням (анорексії та булімії), емоційної сфери (депресіями та суїцидальною поведінкою).

Ті, хто булять.

• частіше за інших потрапляють у ситуації, де проявляється насилля та порушуються закони;
• частіше беруть участь у бійках, причетні у вандалізмі, залучаються до ранніх статевих стосунків, мають досвід вживання алкоголю та наркотичних речовин.

Ті, хто вимушені спостерігати

• часто страждають від відчуття безпорадності, етичного конфлікту: втрутитись у ситуацію булінгу чи ж залишитись осторонь;
• потерпають від депресивних станів чи перезбудження, намагаються менше відвідувати заклади освіти.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.